fbpx

Grifs AG naujienos

5 patarimai vykstantiems atostogų – kaip apsaugoti namus?

Įsibėgėjant atostogų sezonui, apsaugos specialistai primena, kad be šeimininkų priežiūros likę namai didina įsilaužimų grėsmę. Apsaugos profesionaliai primena 5 reikšmingus patarimus atostogų išvykstantiems gyventojams.

Atostogų planai socialiniuose tinkluose – nepersistenkite

Apsaugos bendrovės „GRIFS AG“ duomenimis, vasarą, palyginti su pavasario laikotarpiu, įsilaužimų ir vagysčių skaičius išauga apie 15 proc. „Net ir žinant tai, kad pavasarį atšilę orai irgi yra vienas intensyviausių „darbymečių“ ilgapirščiams, atėjęs atostogų sezonas, ypač liepa, neretai tampa dar pavojingesniu laikotarpiu nukentėti nuo vagysčių“, – komentuoja Apsaugos departamento vadovas Žydrūnas Bukauskas 

Pirmas patarimas, kurį akcentuoja Ž. Bukauskas – nesidalinti savo atostogų planais, ypač socialiniuose tinkluose, kurie dažnai tampa vertingu informacijos šaltiniu nusikaltėliams.

„Suprantama, kad artėjančių ilgai lauktų ir išsiilgtų atostogų planai ar įspūdžiai įkvepia dalintis džiugesiu su aplinkiniais, visgi prisiminkime, kad viešai ir lengvai prieinama informacija socialiniuose tinkluose nusikaltėliams leidžia sužinoti apie mūsų kasdienį gyvenimą, galimus įpročius ir pomėgius, planus. Stenkitės nesidalinti informacija apie išvykų planus: kada ir kur važiuojate, kur esate, ką veikiate ir panašiai. Taip pat venkite į socialinių tinklų draugus priimti nepažįstamus asmenis ar neaiškių, įtartinų profilių vartotojus. Tai gali tapti pagrindu vykdyti įsilaužimus ir vagystes. Būkite atidūs, apsaugokite savo namus ir savo vasaros įspūdžius nuo niūrių pasekmių“, – primena Ž. Bukauskas.

Pasirūpinkite patikimomis spynomis

Prieš išvykstant ilgesniam laikui iš namų, pravartu nepamiršti ne tik uždaryti langų bei durų, bet ir pasirūpinti patikimais užraktais, jei šiuo metu jie sugedę ar nepatvarūs. Tiesa, kaip pastebi Ž. Bukauskas, paprastai langai ir durys menkai sulaiko vagis, bet visgi tai – pagrindiniai barjerai, pro kuriuos vagys veržiasi.

„Rekomenduojame rinktis patikimų gamintojų duris, o ypač jų spynas. Jeigu langai neturi rakinamų spynelių, galima papildomai įrengti langų užraktus su spynele, kurie blokuoja patekimą į patalpas iš išorės“, – pataria Ž. Bukauskas.

Jis taip pat primena neatskleisti svetimiems žmonėms laiptinės durų saugos kodo.

Signalizacija sumažina ir vagysčių tikimybę, ir galimų gaisrų padarinius

„Natūralu, iIgapirščiai kur kas drąsiau renkasi namus, kurie neapsaugoti signalizacija, nes įsibrovus į juos nebus pavojaus signalo, į kurį sureaguos apsaugos darbuotojai ir imsis veiksmų turtui apsaugoti bei šeimininkams informuoti“, – sako Ž. Bukauskas.

Jis primena, kad be šeimininkų priežiūros paliktuose namuose išauga ir gaisrų tikimybė. Dažniausios priežastys: nesaugi elektros instaliacija, pamiršti išjungti elektros prietaisai, palikta krautis įranga, neįrengti žaibolaidžiai ir pan. Todėl ne mažiau svarbi apsaugos sistemos paskirtis – kaip įmanoma greičiau identifikuoti galimą gaisro patalpose pavojų ir užtikrinti, kad specialiosios tarnybos kuo anksčiau būtų informuotos apie gaisro pavojų, o gaisro padariniai būtų kiek įmanoma mažesni.

Nepalikite vertingų daiktų kiemuose

Dar vienas priminimas išvykstant iš namų – įsitikinti, kad nepalikote svarbių ir vertingų daiktų nuosavuose kiemuose, ypač jeigu yra galimybė juos laikyti rakinamuose sandėliuos, garažuose. Idealiausia – apsaugotuose signalizacija.  

Anot „GRIFS AG“ Apsaugos departamento vadovo, šiltuoju sezonu vienu dažniausiu vagių grobiu tampa lauko baldai, taip pat dviračiai, vaikiški elektromobiliai, paspirtukai, kurie neretai lieka numesti ir užmiršti.

Draugaukite su kaimynais

Ne ką mažiau reikšmingas veiksmas, duodantis efektyvių apsaugos rezultatų – saugios kaimynystės plėtojimas gyvenvietėje – daugiabutyje, gatvėje ar kvartale.

„Savo ilgametėje veikloje pastebime, kad gyvenvietėse, kuriose veikia saugios kaimynystės grupės ir kaimynai sutaria tarpusavy, būna kur kas mažesnė nusikaltimų ir nelaimių tikimybė. Pažinkite ir bendraukite su kaimynystėje gyvenančiais, kartu stebėkite ir vertinkite galimas grėsmes, imkitės tas grėsmes užkardančių, suvaldančių priemonių. Juk veikiant kartu, tai yra kur kas pigiau ir efektyviau. Informuokite vieni kitus apie pastebėtą, gręsiantį pavojų, galimai riziką saugumui keliančius pokyčius gyvenvietėje“, – pataria Ž. Bukauskas.

Ši tema naujienų portale.

    Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

    ADDRESS

    63739 street lorem ipsum City, Country

    PHONE

    +12 (0) 345 678 9

    EMAIL

    info@company.com